Kategorie: Wszystkie | Designer Toys | Obsesja tygodnia | Sport | Spot
RSS
niedziela, 28 lutego 2010


Fajnie jest mieszkać blisko Poznania, gdy w stolicy Wielkopolski odbywa się taka impreza jak
IX Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży. W ubiegłą sobotę razem z moim znajomym myszkowaliśmy więc między stoiskami i przyznam - ciężko było nam oderwać wzrok od książeczek tylko teoretycznie przeznaczonych dla maluchów. Co za ilustracje! Jakie tytuły! Pomijając kilku większych wystawców, prym wiodły małe wydawnictwa prowadzone przez pasjonatów. Zakamarki, Format, Eneduerabe  - by wymienić kilka, które swoją ofertę dobierają niezwykle starannie w trosce o gust literacki i artystyczny dzieci...

Gdzieś między stoiskami przemknął Koziołek Matołek czy dziwny stwór - pan Rebusik. Ku uciesze dorosłych. A gdzie były w tym czasie dzieci? Otóż dzieci były na odbywającej się w ramach targów wystawie. Tak, tak, kontemplowały sztukę, biegając między rzeźbami Józefa Wilkonia.

Pan Wilkoń - znakomity ilustrator książek, malarz, grafik i rzeźbiarz - siedział sobie przy stoliczku i ze stoickim spokojem przyjmował pełne zachwytu piski dzieci.My tymczasem niczym lekkoatleci na torze przeszkód próbowaliśmy wyminąć dzieci, by zbliżyć się do eksponatów - zwierzyńca z bali i blachy - i utrwalić je na zdjęciach. Prawie niemożliwe, a jednak się udało!  Miłego oglądania.

21:38, faktoria01
Link Komentarze (4) »
statystyka
Reklama na blogach - Blogvertising.pl
Reklama na blogach - Blogvertising.pl